  • PMD1206PKVX-A.GN
PMD1206PKVX-A.GN
advertisement
Manufacturer No:
PMD1206PKVX-A.GN
HK JDW NO:
736-PMD1206PKVX-A.GN
Package:
Axial
Datasheet:
PMD1206PKVX-A.GN
Step5Bar-code shipping tag
PMD1206PKVX-A.GN
  • Package / Case
    Axial
  • Housing Material
    Polybutylene
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lead Wire
  • Voltage - Rated
    12V
  • Power Rating
    3.3W
  • Depth
    20mm
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Power Consumption
    3.2W
  • Height
    20mm
  • Length
    60mm
  • Width
    60mm