  • PM105-220M-RC
PM105-220M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM105-220M-RC
HK JDW NO:
103-PM105-220M-RC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM105-220M-RC
Description:
FIXED IND 22UH 1.95A 100 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
PM105-220M-RC
    16 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    PM105
  • Size / Dimension
    0.386Lx0.386W 9.80mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed , 13 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.95A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Max DC Current
    1.95A
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    25 @ 2.52MHz
  • Current - Saturation
    3.5A
  • Q Factor
    25
  • Case/Size Code
    3939
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Diameter
    10mm
  • Height
    5.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm