  • PLT0603Z3160LBTS
PLT0603Z3160LBTS
advertisement
Manufacturer No:
PLT0603Z3160LBTS
HK JDW NO:
881-PLT0603Z3160LBTS
Datasheet:
PLT0603Z3160LBTS
Description:
PLT Series, Thin Film, 316Ohms, 0.15W, ±0.01%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
PLT0603Z3160LBTS
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.064Lx0.032W 1.63mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    316Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.15W
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.51mm
  • Length
    1.6256mm