  • PLEDDC120W-068-C1750-D
PLEDDC120W-068-C1750-D
advertisement
Manufacturer No:
PLEDDC120W-068-C1750-D
Manufacturer:
Thomas Research Products
HK JDW NO:
824-PLEDDC120W-068-C1750-D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PLEDDC120W-068-C1750-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.521lbs 690.0g
  • Series
    PLEDDC-120W
  • Size / Dimension
    6.80Lx1.34W x 1.47 H 172.7mmx34.0mmx37.3mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    120W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    90VAC
  • Current - Output (Max)
    1.75A
  • Voltage - Output
    23V~68V