  • PIS4728-3R5N-04
PIS4728-3R5N-04
advertisement
Manufacturer No:
PIS4728-3R5N-04
HK JDW NO:
3540-PIS4728-3R5N-04
Step5Bar-code shipping tag
PIS4728-3R5N-04
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material - Core
    Ferrite
  • Series
    PIS4728
  • Tolerance
    30%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    13.5mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.3mm
  • Construction
    Chip
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    3.5 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    13.5MOhm
  • Inductance-Nom (L)
    3.5 µH
  • DC Current
    7.5A
  • Height
    8mm
  • Length
    12mm
  • Width
    12mm