  • PHP02512E7501BBT5
PHP02512E7501BBT5
advertisement
Manufacturer No:
PHP02512E7501BBT5
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-PHP02512E7501BBT5
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
PHP02512E7501BBT5
Description:
PHP Series, Thin Film, 7.5kOhms, 2.5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PHP02512E7501BBT5
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.259Lx0.124W 6.58mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    7.5kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    2.5W
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm