  • PG0255.601NL
PG0255.601NL
advertisement
Manufacturer No:
PG0255.601NL
HK JDW NO:
664-PG0255.601NL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1276
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PG0255.601NL
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PG0255NL
  • Size / Dimension
    0.453Lx0.406W 11.50mmx10.30mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating
    27A
  • Inductance
    600nH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.87mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    28A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm