  • PESD3V3L4BHCYL
PESD3V3L4BHCYL
advertisement
Manufacturer No:
PESD3V3L4BHCYL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
HK JDW NO:
554-PESD3V3L4BHCYL
Package:
6-XFDFN
Datasheet:
PESD3V3L4BHCYL
Description:
Quantity:
In Stock : 18174
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PESD3V3L4BHCYL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-XFDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    6.7V Typ
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    8.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V Max
  • Bidirectional Channels
    4
  • Capacitance @ Frequency
    7.2pF @ 1MHz