  • PE-0402CD470GTG
PE-0402CD470GTG
advertisement
Manufacturer No:
PE-0402CD470GTG
HK JDW NO:
664-PE-0402CD470GTG
Datasheet:
PE-0402CD470GTG
Step5Bar-code shipping tag
PE-0402CD470GTG
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Weight
    652.039032μg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0402CD
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.026W 1.19mmx0.66mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47nH
  • DC Resistance (DCR)
    830mOhm Max
  • Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    2.1GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.61mm