  • S0603-151NH2
S0603-151NH2
advertisement
Manufacturer No:
S0603-151NH2
HK JDW NO:
79-S0603-151NH2
Step5Bar-code shipping tag
S0603-151NH2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.035W 1.58mmx0.89mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Current Rating
    280mA
  • Inductance
    150nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    980mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q @ Freq
    29 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    29
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.28A
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm