  • PE-0201CC9N1JTT
PE-0201CC9N1JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0201CC9N1JTT
HK JDW NO:
664-PE-0201CC9N1JTT
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
PE-0201CC9N1JTT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0201CC9N1JTT
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    0201CC
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    220mA
  • Inductance
    9.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Max DC Current
    220mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.2GHz
  • Q @ Freq
    5 @ 100MHz
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm