  • LAL04SK6R8K
LAL04SK6R8K
advertisement
Manufacturer No:
LAL04SK6R8K
HK JDW NO:
782-LAL04SK6R8K
Datasheet:
LAL04SK6R8K
Step5Bar-code shipping tag
LAL04SK6R8K
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.386L 4.00mmx9.80mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    480mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    37MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    75 @ 7.96MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    75
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.55A