  • PCNM1206K4R70FST5
PCNM1206K4R70FST5
advertisement
Manufacturer No:
PCNM1206K4R70FST5
Manufacturer:
Vishay Thin Film
HK JDW NO:
881-PCNM1206K4R70FST5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
PCNM1206K4R70FST5
Description:
PCNM Series, Thin Film, 4.7Ohms, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PCNM1206K4R70FST5
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PCNM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Magnetic, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    2W
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    457.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.46mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm