  • PBRV-12.00HR-Y
PBRV-12.00HR-Y
advertisement
Manufacturer No:
PBRV-12.00HR-Y
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-PBRV-12.00HR-Y
Package:
CSMD
Step5Bar-code shipping tag
PBRV-12.00HR-Y
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    CSMD
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    0.5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    12MHz
  • Frequency Stability
    1000 ppm
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Height
    2mm
  • Length
    7.3914mm
  • Width
    3.4mm