  • PBRC-3.68BR
PBRC-3.68BR
advertisement
Manufacturer No:
PBRC-3.68BR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-PBRC-3.68BR
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PBRC-3.68BR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    0.5%
  • Terminal Finish
    NOT APPLICABLE
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Frequency
    3.68MHz
  • Frequency Stability
    3000 ppm
  • Operating Frequency
    3.68MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Load Capacitance
    33pF
  • Frequency - Self Resonant
    3.68MHz
  • Frequency Tolerance
    0.5%
  • Height
    2mm
  • Length
    7.4mm
  • Width
    3.4mm