  • PAS1020LA2R3475
PAS1020LA2R3475
advertisement
Manufacturer No:
PAS1020LA2R3475
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-PAS1020LA2R3475
Package:
Radial, Can
Datasheet:
PAS1020LA2R3475
Description:
CAP 4.7F 20% 2.3V THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAS1020LA2R3475
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    LA
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    4.7F
  • Voltage - Rated DC
    2.3V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm