  • PA4548.331NLT
PA4548.331NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4548.331NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4548.331NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4548.331NLT
Description:
Quantity:
In Stock : 87
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4548.331NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4548.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    15A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    330nH
  • DC Resistance (DCR)
    4.4mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    28A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm