  • PA4334.242NLT
PA4334.242NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4334.242NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA4334.242NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14985
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA4334.242NLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA4334.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.6A
  • Inductance
    2.4μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    88mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    47MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.15A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm