  • OKY-T/16-W5N-C
OKY-T/16-W5N-C
advertisement
Manufacturer No:
OKY-T/16-W5N-C
HK JDW NO:
540-OKY-T/16-W5N-C
Package:
7-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
OKY-T/16-W5N-C
Description:
Quantity:
In Stock : 1266
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OKY-T/16-W5N-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    7-SMD Module, 6 Leads
  • Number of Pins
    7
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Okami™ OKY-T/16-W5
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.53W x 0.33 H 33.0mmx13.5mmx8.3mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    53W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    THROUGH-HOLE
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    13.5mm
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.63V
  • Max Output Current
    16A
  • Voltage - Output 1
    0.75V~3.63V
  • Voltage - Input (Min)
    2.4V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    16A
  • Output Power
    52.8W
  • Current - Output 1
    16A
  • Nominal Input Voltage
    5V
  • Isolation
    Non-Isolated
  • Height
    8.382mm
  • Length
    33mm