  • OKX2-T/16-W5P-C
OKX2-T/16-W5P-C
advertisement
Manufacturer No:
OKX2-T/16-W5P-C
HK JDW NO:
540-OKX2-T/16-W5P-C
Package:
11-SIP Module
Datasheet:
OKX2-T/16-W5P-C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OKX2-T/16-W5P-C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    11-SIP Module
  • Number of Pins
    11
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Okami™ OKX-T/16-W5
  • Size / Dimension
    2.00Lx0.37W x 0.50 H 50.8mmx9.4mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    11
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    53W
  • Max Power Dissipation
    53W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.63V
  • Max Output Current
    16A
  • Voltage - Output 1
    0.75V~3.63V
  • Voltage - Input (Min)
    2.4V
  • Input Voltage-Nom
    5V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    16A
  • Output Power
    52.8W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Height
    12.7mm
  • Length
    50.8mm