  • NSHC682J50TRB1F
NSHC682J50TRB1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC682J50TRB1F
HK JDW NO:
10881-NSHC682J50TRB1F
Package:
1206
Datasheet:
NSHC682J50TRB1F
Description:
6.8nF Film Capacitor 5% 1206 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC682J50TRB1F
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag4.0Cu0.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Depth
    1.6mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    900μm
  • Length
    3.2mm