  • NSHC222J50TRA1F
NSHC222J50TRA1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC222J50TRA1F
HK JDW NO:
10881-NSHC222J50TRA1F
Package:
0805
Datasheet:
NSHC222J50TRA1F
Description:
2.2nF Film Capacitor 5% 0805 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC222J50TRA1F
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm