  • NSHC221G50TRA1F
NSHC221G50TRA1F
advertisement
Manufacturer No:
NSHC221G50TRA1F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NSHC221G50TRA1F
Package:
0805
Datasheet:
Description:
220pF Film Capacitor 2% 0805 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
NSHC221G50TRA1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm