  • NS10145T6R8NNA
NS10145T6R8NNA
advertisement
Manufacturer No:
NS10145T6R8NNA
HK JDW NO:
782-NS10145T6R8NNA
Datasheet:
NS10145T6R8NNA
Description:
FIXED IND 6.8UH 4.22A 24 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NS10145T6R8NNA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±30%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    4.22A
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    24mOhm Max
  • Max DC Current
    5.05A
  • Frequency - Self Resonant
    23.1MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Case/Size Code
    4040
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    4.22A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.191 4.85mm