  • AISM-1210-3R3K-T
AISM-1210-3R3K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISM-1210-3R3K-T
HK JDW NO:
5-AISM-1210-3R3K-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AISM-1210-3R3K-T
Step5Bar-code shipping tag
AISM-1210-3R3K-T
    Select All
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    AISM-1210
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Molded
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    260mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    260mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    270mA
  • Frequency - Self Resonant
    60MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm