  • NRZX271M25V8X20TBF
NRZX271M25V8X20TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRZX271M25V8X20TBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRZX271M25V8X20TBF
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
270μF Capacitor 20% 1.25A 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRZX271M25V8X20TBF
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    54mOhm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    1.25A