  • NRZJ221M6.3V5X11F
NRZJ221M6.3V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRZJ221M6.3V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRZJ221M6.3V5X11F
Description:
220μF Capacitor 172.5mA
Step5Bar-code shipping tag
NRZJ221M6.3V5X11F
  • Type
    Parameter
    Select All
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.01386mA
  • Ripple Current
    172.5mA
  • Tan Delta
    0.22
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    400 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm