  • NRWS101M10V5X11TBSTF
NRWS101M10V5X11TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRWS101M10V5X11TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRWS101M10V5X11TBSTF
Description:
100μF Capacitor 30mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWS101M10V5X11TBSTF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.03mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.24
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1400 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm