  • NRWPC151M250V16X36F
NRWPC151M250V16X36F
advertisement
Manufacturer No:
NRWPC151M250V16X36F
HK JDW NO:
10881-NRWPC151M250V16X36F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150μF Capacitor 20% Bulk 460mA 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRWPC151M250V16X36F
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.66Ohm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Ripple Current
    460mA