  • NRWP4R7M50V5X11F
NRWP4R7M50V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRWP4R7M50V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRWP4R7M50V5X11F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7μF Capacitor 20% Bulk 32mA 2mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRWP4R7M50V5X11F
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42.35Ohm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Ripple Current
    32mA