  • NRWP3R3M400V8X11.5F
NRWP3R3M400V8X11.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRWP3R3M400V8X11.5F
HK JDW NO:
10881-NRWP3R3M400V8X11.5F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3μF Capacitor 20% Bulk 100mA 3.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRWP3R3M400V8X11.5F
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    100mA