  • NRWA331M25V10X12.5
NRWA331M25V10X12.5
advertisement
Manufacturer No:
NRWA331M25V10X12.5
HK JDW NO:
10881-NRWA331M25V10X12.5
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 290mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRWA331M25V10X12.5
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.2475mA
  • Ripple Current
    290mA