  • NRWA331M16V8X11.5TBSTF
NRWA331M16V8X11.5TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRWA331M16V8X11.5TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRWA331M16V8X11.5TBSTF
Package:
Description:
NRWA 330μF Capacitor 230mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWA331M16V8X11.5TBSTF
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRWA
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.1584mA
  • Ripple Current
    230mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    800 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    11.5mm