  • NRWA330M25V5X11TBF
NRWA330M25V5X11TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRWA330M25V5X11TBF
HK JDW NO:
10881-NRWA330M25V5X11TBF
Package:
Description:
NRWA 33μF Capacitor 59mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWA330M25V5X11TBF
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRWA
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.02475mA
  • Ripple Current
    59mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    7000 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm