  • NRWA330M25V5X11F
NRWA330M25V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRWA330M25V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRWA330M25V5X11F
Package:
Radial
Datasheet:
NRWA330M25V5X11F
Description:
33μF Capacitor 20% 59mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRWA330M25V5X11F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.02475mA
  • Ripple Current
    59mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm