  • NRWA220M16V5X11TBF1F
NRWA220M16V5X11TBF1F
advertisement
Manufacturer No:
NRWA220M16V5X11TBF1F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRWA220M16V5X11TBF1F
Package:
Datasheet:
Description:
NRWA 22μF Capacitor 45mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWA220M16V5X11TBF1F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRWA
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.01056mA
  • Ripple Current
    45mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    12100 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm