  • NRT6045T220MMRR
NRT6045T220MMRR
advertisement
Manufacturer No:
NRT6045T220MMRR
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRT6045T220MMRR
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRT6045T220MMRR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    NR, T Type
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    132mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.5A
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm