  • NR3015T2R2M
NR3015T2R2M
advertisement
Manufacturer No:
NR3015T2R2M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NR3015T2R2M
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NR3015T2R2M
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.5A 72 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NR3015T2R2M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NR
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    60mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.48A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    72mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    64MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm