  • NRSZC680M25V5X11F
NRSZC680M25V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZC680M25V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRSZC680M25V5X11F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NRSZC 68μF Capacitor 20% Bulk 205mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZC680M25V5X11F
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NRSZC
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Pitch
    2mm
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.017mA
  • Ripple Current
    205mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • ESR
    340 mΩ
  • Length
    11mm