  • NRSZ681M16V12.5X16TBF
NRSZ681M16V12.5X16TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ681M16V12.5X16TBF
HK JDW NO:
10881-NRSZ681M16V12.5X16TBF
Package:
Datasheet:
Description:
NRSZ 680μF Capacitor 920mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ681M16V12.5X16TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSZ
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.108mA
  • Ripple Current
    920mA
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    63 mΩ
  • Diameter
    12.5mm
  • Length
    16mm