  • NRSZ680M25V6.3X11F
NRSZ680M25V6.3X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ680M25V6.3X11F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSZ680M25V6.3X11F
Package:
Radial
Description:
68μF Capacitor 20% Bulk 280mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ680M25V6.3X11F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.017mA
  • Ripple Current
    280mA
  • Tan Delta
    0.14
  • ESR
    320 mΩ
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm