  • NRSZ222M25V16X25F
NRSZ222M25V16X25F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ222M25V16X25F
HK JDW NO:
10881-NRSZ222M25V16X25F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% 2A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ222M25V16X25F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2mF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Voltage
    25V
  • Ripple Current
    2A
  • Tan Delta
    0.16
  • Current - Leakage
    550μA
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm