  • NRSZ221M63V10X20F
NRSZ221M63V10X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ221M63V10X20F
HK JDW NO:
10881-NRSZ221M63V10X20F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 765mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ221M63V10X20F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
    ALUMINUM (WET)
  • Published
    2009
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    63V
  • Ripple Current
    765mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Current - Leakage
    138μA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm