  • NRSZ221M25V8X15TBF
NRSZ221M25V8X15TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ221M25V8X15TBF
HK JDW NO:
10881-NRSZ221M25V8X15TBF
Description:
220μF Capacitor 20% 511mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ221M25V8X15TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    3.5mm
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.055mA
  • Ripple Current
    511mA
  • Tan Delta
    0.14
  • ESR
    85 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Height
    15mm