  • NRSZ182M16V12.5X25TBF
NRSZ182M16V12.5X25TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ182M16V12.5X25TBF
HK JDW NO:
10881-NRSZ182M16V12.5X25TBF
Description:
NRSZ 1800μF Capacitor 1620mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ182M16V12.5X25TBF
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSZ
  • Capacitance
    1800μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.288mA
  • Ripple Current
    1620mA
  • Tan Delta
    0.17
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    29 mΩ
  • Diameter
    12.5mm
  • Length
    16mm