  • NRSZ152M35V16X25F
NRSZ152M35V16X25F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ152M35V16X25F
HK JDW NO:
10881-NRSZ152M35V16X25F
Description:
NRSZ 1.5mF Capacitor 20% 2.1A 7.5mm Radial
Quantity:
In Stock : 232
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ152M35V16X25F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSZ
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5mF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    7.5mm
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.525mA
  • Ripple Current
    2.1A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.13
  • ESR
    22 mΩ
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm