  • NRSZ122M10V10X20F
NRSZ122M10V10X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ122M10V10X20F
HK JDW NO:
10881-NRSZ122M10V10X20F
Description:
1.2mF Capacitor 20% Bulk 1.25A 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ122M10V10X20F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2mF
  • Lead Pitch
    5mm
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.12mA
  • Ripple Current
    1.25A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.19
  • ESR
    44 mΩ
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm