  • NRSZ102M10V10X20F
NRSZ102M10V10X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZ102M10V10X20F
HK JDW NO:
10881-NRSZ102M10V10X20F
Description:
1mF Capacitor 20% 1.2A 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSZ102M10V10X20F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1mF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    10V
  • Ripple Current
    1.2A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.19
  • Current - Leakage
    100μA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm