  • NRSY331M25V8X11.5TBF
NRSY331M25V8X11.5TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSY331M25V8X11.5TBF
HK JDW NO:
10881-NRSY331M25V8X11.5TBF
Package:
Radial
Description:
330μF Capacitor 20% 510mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSY331M25V8X11.5TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    Tape
  • Lead Pitch
    3.5mm
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Ripple Current
    510mA
  • ESR
    150 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm