  • NRSH682M6.3V12.5X35F
NRSH682M6.3V12.5X35F
advertisement
Manufacturer No:
NRSH682M6.3V12.5X35F
HK JDW NO:
10881-NRSH682M6.3V12.5X35F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
6.8mF Capacitor 20% 3.57A 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSH682M6.3V12.5X35F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8mF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Leakage Current
    0.4284mA
  • Ripple Current
    3.57A
  • Tan Delta
    0.32
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    35mm